COPYRIGHT © DANIELA BLATOVÁ. ALL RIGHTS RESERVED

BLOG

#1 | Kdy jste začali fotografovat a co vás k tomu přivedlo

Moje první zkušenosti s focením by se daly datovat do roku 2008, kdy mi bylo nějakých čtrnáct, patnáct let. Dostala jsem k Vánocům od dědy Panasonic DMC-FZ7, což byl tehdy si myslím dost slušný foťák.

Kromě focení dovolených a výletů jsem ho používala hlavně já a to především na hraní. Neměla jsem žádné zkušenosti s focením a jediné využití tedy spočívalo v tom, že jsem občas v záchvatu tvořivost vyšla ven a prostě fotila, co mě napadlo. Ani jsem nepomyslela, že bych se tím někdy mohla živit, byla to pro mě jen další „kreativní“ činnost, kterou jsem v té době snažila rozvíjet spolu s kreslením, snahou o psaní povídek a spousty dalších činností.

Stále mám většinu fotek uložených a teprve po několika letech jsem objevila „poklady“, které dokonce mají něco do sebe. Dost mě to překvapilo, protože jsem od fotek, kde je na sto snímcích ta jedna a samá kytka, moc nečekala.

Read More

Dovolená na Mallorce

Cesta do města Pollenca a na poloostrov Cap Formentor

Když jsme se rozhodovali, kam poprvé na dovolenou, chtěli jsme samozřejmě něco extra. Vybírali jsme tedy takovou destinaci, kam nejezdí úplně každý, i kdyby to znamenalo plácnout se přes kapsu… Protože přiznejme si to, někdy je to první a poslední dovolená. 😀

Už před odjezdem jsme se rozhodli pronajmout si na místě auto, protože Mallorca je opravdu malinký ostrůvek, který se dá za dvě hodiny projet z jednoho konce na druhý. A abychom auto plně využili, dostala jsem za úkol naplánovat výlety, což byly taky jediné situace, kdy jsem brala do ruky foťák.

Přiletěli jsme pozdě v noci, takže druhý den jsme vyrazili na pláž a čachtali jsme se celou dobu v moři. Taky se vám stává, že kamkoliv přijedete, první den je vždycky absolutně TOP a ty další dny už se začínají „trošku“ kazit?? Začínám z toho dělat pravidlo. 😀 Moře bylo naprosto boží – klidné, průzračné, na pláži jen pár lidí, počasí a teplota dokonalé. Udělali jsme si jen chvilku na oběd a na setkání s paní delegátkou, s kterou jsme si domluvili řečený pronájem auta. I když jsme zvažovali, že si vše zařídíme sami, kvůli zálohám, které bychom museli zaplatit, pokud bychom vše řešili svépomocí, byla nabídka cestovky daleko výhodnější.

Read More

15 x FOTOGRAFICKY

Přehled otázek

Ještě před nějakou dobou jsem ve volném čase spravovala několik blogů… šlo o stránky, které stále fungují, ale už na ně není tolik času. Psala jsem recenze na knihy, seriály a občas vyplodila i nějaký článek o sobě. Se souvislosti s knihami jsem se zapojila do několika tzv. „challenges“, což jsou výzvy, které stanovují nějaké úkoly a člověk se pak snaží je splnit. U knih to bylo například to, že za rok přečtu 30 knih nebo bylo pro každou knihu stanovené určité téma.

Když jsem založila blog, kam jsem začala publikovat své fotky… narazila jsem na jednu takovou výzvu i pro fotografy. Jsou to asi dva roky, co jsem s ní začala a nedostala se ani do půlky. Tak jsem si řekla, že to zkusím znovu a tentokrát to už nějak doklepu do konce.

Read More